4 tipy na najlepšie vianočné darčeky

Vianoce už pomaly, ale zato nezadržateľne, klopú na dvere. Ešte ste nerozmýšľali nad tým, čo kúpite svojim najbližším pod stromček? Alebo už nad vhodnými vianočnými darčekmi premýšľate dlhšie, ale na nič zaujímavé nemôžete prísť? Vyhnite sa náročnému zhonu niekoľko dní pred Vianocami a zabezpečte si radšej darčeky v predstihu. Prinášame vám niekoľko tipov na originálne vianočné darčeky, z ktorých si určite vyberiete.

1. Nezabudnuteľný zážitok

Že vás už nebaví každý rok kupovať ponožky, trenírky, pyžamá a iné preveľmi užitočné oblečenie, ktoré bez akéhokoľvek nadšenia putuje priamo do skrine? Ani sa vám nečudujeme. Pri týchto kúskoch si len málokto spomenie, že ich na Vianoce dostal práve od vás. Skúste teda tento rok vymyslieť niečo výnimočné. Čo takto vsadiť zážitky a dobrodružstvo?

Skúste len trošku pohľadať na internete, aké zážitky môžete svojim najbližším darovať. Na výber máte adrenalínové zážitky ako bungee jumping, skok padákom a mnohé ďalšie. Ale aj tých, ktorí sa nepovažujú vyslovene za adrenalínové typy, určite poteší napríklad vyhliadkový let lietadlom, let balónom či iné - o trochu menej - adrenalínové dobrodružstvo. Kúpiť môžete napríklad aj kurz varenia alebo kurz tanca. Verte, že takýto darček nadchne každého a obdarovaný bude naňho spomínať ešte dlhé roky.

2. Dobrá kniha

Dobrou knihou nikdy nič nepokazíte. U “knihomoľov” je to určite jednoduchšie, potešia sa snáď každému novému kúsku. Ak si necháte poradiť v kníhkupectve, určite trafíte do čierneho. A dokonca aj tým, ktorí veľmi nečítajú, dokážete vybrať knihu, ktorá ich bude zaujímať. Zamyslite sa len nad tým, čo majú radi a čomu sa vo voľnom čase venujú. Babičku, ktorá háčkuje, určite poteší kniha s novými vzormi. Otca, ktorého bavia akčné filmy, určite presvedčíte, aby si prečítal zaujímavý príbeh o mafii. A tak ďalej. Možnosti kníh a tajomstiev v nich sú predsa neobmedzené.

3. Spomienky na papieri

Či už chystáte darček pre svojho partnera, rodičov alebo blízkych priateľov, verte, že príjemné spomienky má každý rád. Ak ich navyše vložíte do pekných rámikov, spravíte z nich kalendár, obraz na plátne alebo kúpite digitálny fotorámik, kde si ich váš blízky bude môcť kedykoľvek pozrieť, verte, že mu urobíte obrovskú radosť. Aj keď fotografie patria snáď jedným k najjednoduchších darčekov, aké môžete darovať, z vašej strany to bude vyžadovať možno väčšiu námahu, ako vybrať akýkoľvek iný darček. Avšak ocenenie zo strany obdarovaného bude určite obrovské.

4. Chvíle pre seba

Už je to tak. Všetci sa v dnešnej dobe ponáhľame a nemáme si čas ani poriadne vydýchnuť. A toto hektické predvianočné obdobie to len potvrdzuje. Darujte teda svojim blízkym oddych. Pošlite ich napríklad na pobyt do hôr, kde môžu vypnúť a venovať sa prechádzkam. Alebo im venujte wellness pobyt v niektorých z našich kúpeľných miest, kde si užijú saunu a horúcu vodu. Takýto oddych nepôsobí pozitívne len na telo, ale hlavne na dušu.

Toto bolo len niekoľko tipov na vianočné darčeky. Či už siahnete po dobrej knižke, fotografickom darčeku alebo zážitkovom či oddychovom pobyte, verte, že vaši blízki vašu originalitu ocenia a ktorýkoľvek z týchto darčekov im urobí obrovskú vianočnú radosť.