8 výhod mini pôžičiek

Mini pôžičky sú v posledných rokoch veľmi rozšíreným a obľúbeným spôsobom, ako sa dostať k peniazom. Určite ste si aj vy všimli množstvo reklám, ktoré ich propagujú. Vidíme ich na zastávkach MHD, v podchodoch alebo na iných verejných miestach. Ich popularita vôbec nie je prekvapujúca. Ak vezmeme do úvahy ekonomickú situáciu na Slovensku, je nám jasné, prečo tento model tak výborne funguje.

Mnoho rodín, ale aj jednotlivcov, funguje systémom „od výplaty do výplaty.“ Mesačne treba zaplatiť hypotéku alebo nájom, energie, jedlo, ošatenie, výdavky na školu, cestovné... Výpočet sa zdá byť nekonečný. Náklady na život nie sú vôbec nízke a pokiaľ vám chýbajú úspory, niektoré obdobia v roku môžu byť obzvlášť stresujúce. Vianoce, začiatok školského roka, letná dovolenka alebo iné, neočakávané výdaje, to všetko môže starostlivo vyrátaný rozpočet nabúrať. Práve to sú situácie, ktoré mini pôžičkám prajú. Finančný nedostatok v týchto situáciách totiž dokážu veľmi efektívne pokryť.

Výhody mini pôžičky sa dajú veľmi jednoducho zhrnúť do tých 8 bodov:

1. Nepravidelný príjem nie je na prekážku

Jeden z najsilnejších argumentov pre mini pôžičku. Človek často potrebuje vypomôcť práve preto, lebo nemá príjem v dostatočnej výške, poprípade zarába nepravidelne. Pre banky to z neho robí nedostatočne dôveryhodného klienta a automaticky sa pre neho vylučuje možnosť získať úver vo veľkých inštitúciách alebo bankách.

2. Dopredu vidíte, koľko peňazí budete musieť vrátiť

Systémy mini pôžičiek sú nastavené tak, že už pri počiatočnom vyberaní požičiavanej sumy a termínu splatnosti vidíte, aké poplatky budete musieť zaplatiť. Väčšinou ide o jednorazový poplatok za vybavenie žiadosti o pôžičku. Vďaka tomu, že sumy mini pôžičiek sú len v obmedzenej výške a na relatívne krátky čas, úroky sú v drvivej väčšine nulové.

3. Ďalšie poplatky sa už neplatia

Okrem poplatku za vybavenie žiadosti sa nemusí zákazník obávať iných, skrytých poplatkov. Odpadajú poplatky spojené s papierovačkami alebo napríklad poistenie úveru. Viete teda, že okrem jednorazového poplatku už zaplatíte vo vami vybranom termíne len sumu, ktorú ste si požičali.

4. Rýchle a pohodlné vybavenie

Ďalší dôležitý bod v prospech mini pôžičky je jednoduché, rýchle a pohodlné vybavenie, ktoré sa realizuje cez internet. Nemusíme teda vychádzať z domu, navštevovať banku alebo inú finančnú inštitúciu, strácať čas v dopravnej zápche alebo čakaním v rade. V dnešnej dobe smartfónov sa k takejto pôžičke viete dostať prakticky všade, kde máte prístup na internet.

5. Sami si vyberáte, koľko peňazí potrebujete a kedy ich chcete vrátiť

Kvalitní a seriózni poskytovatelia rýchlych pôžičiek stanovujú len hornú hranicu možnej požičanej sumy. Čokoľvek, čo sa poď ňu zmestí, je dovolené. Viete si tak požičať presne takú sumu, akú potrebujete a nemusíte si vyberať z vopred nastavených balíkov. Rovnako sa dá prispôsobiť aj počet dní, na koľko peniaze potrebujete. Táto flexibilita výraznou mierou pomáha dodržať včasné splatenie pôžičky.

6. Registrácia je jednorazová a bezplatná

Samotná registrácia, nevyhnutná na vybavenie mini pôžičky, je bezplatná a jednorazová. Stačí sa vám zaregistrovať do systému poskytovateľa rýchlej pôžičky raz a z tohto účtu môžete vybavovať ďalšie pôžičky ešte o niečo rýchlejšie. Ba čo viac, pri splatení prvej sumy v danom termíne môžete získať vernostné zľavy alebo bonusy v podobe zvýšenia hornej hranice požičanej čiastky.

7. Poskytujete len nevyhnutné údaje

Nemusíte sa obávať zneužitia vašich osobných údajov. Okrem nevyhnutných informácii, ako je meno, vek a kontaktné údaje (e-mail, telefón) o sebe nemusíte veľa prezrádzať. Len základné informácie o zamestnávateľovi, výške príjmu a platobnej schopnosti. Mini pôžičky sú obľúbené práve preto, že sa pri nich nevyžaduje viac, ako je nevyhnutné.

8. Peniaze máte na účte ihneď

Schválenie žiadosti o mini pôžičku prebieha väčšinou na počkanie a peniaze putujú na váš účet obratom. To znamená, že ak ste pri registrácii a žiadosti o pôžičku vyplnili všetky údaje správne, nemusíte čakať na peniaze v dňoch, ale v minútach. A to je niekedy ten najdôležitejší argument v prospech rýchlych pôžičiek.

Samozrejme, sú situácie, kedy peniaze z rýchlych pôžičiek nemusia stačiť. Vo väčšine prípadov ale na krátkodobo vypadnutý príjem alebo vyššiu finančnú záťaž poskytujú ideálne riešenie. Tým sa vysvetľuje ich popularita a široká dostupnosť. Ak máte neočakávaný a len dočasný problém s financiami, mini pôžičky môžu byť riešením aj pre vás.