Čo znamená bezúročná pôžička?

Bezúročná pôžička nie je produkt, ktorý nájdete v banke. Banka si od vás vypýta úroky vždy. Ak vás tento fakt neteší, prečítajte si o bezúročnej pôžičke.

Ak by sme chceli byť naozaj doslovní, tak banka vám nikdy neposkytne pôžičku. Poskytne vám úver. Z daného úveru potom od vás požaduje úrok z požičanej sumy, čím sa vaša požičaná suma zvýši a zaplatíte viac, ako ste si požičali.

Nebanková spoločnosť Pôžičkomat vám naopak poskytne pôžičku. Neplatíte úroky ani vás neprekvapia žiadne skryté poplatky. Presnú výšku poplatku za poskytnutú pôžičku poznáte ešte predtým, ako uzavriete samotnú zmluvu o pôžičke.

Neplatím úrok. Aké výhody mi ešte poskytnete?

Okrem toho, že pri bezúročnej pôžičke od Pôžičkomatu na rozdiel od banky neplatíte žiadny úrok, líši sa aj spôsob splácania. V banke pôžičku nesplatíte jednorázovo. V Pôžičkomate áno.

Výhodou teda je, že nie ste kvôli jednej pôžičke zadĺžený ani rok, ani pol roka, ani mesiac. Tu pôžičku splatíte okamžite a naraz, dlhy máte vyriešené a spánok pokojný.

Sľúbili ste mi nulový úrok. Ako to, že predsa nejaký platím?

Chyba je na vašej strane. Ako sme už spomínali, tým, že je pôžička od Pôžičkomatu nebanková, žiadne úroky si neúčtujeme. Tie sa pri vašej pôžičke objavia len v prípade, že ste sa oneskorili so splátkami.

Aj tomu sa však dá vyhnúť, ak požiadate o predĺženie doby splácania. V takom prípade sa vám nebudú účtovať žiadne úroky navyše. Ak vám to teda so splátkami nevychádza, jednoducho požiadajte o odklad a vyhnete sa tak akémukoľvek navýšeniu.

Požičiate mi, aj keď…

Som nezamestnaný? Dôchodca? Na materskej dovolenke? Študent? Áno. Požičať si môže každá fyzická osoba staršia ako 18 rokov s trvalým príjmom. Aj preto pôžičku poskytneme aj tým, ktorých banky zväčša odmietajú.

A na čo sa bezúročná pôžička vlastne hodí? Na to už poznáte odpoveď vy.