Kam v zime na dovolenku?

Mnohí z nás sa na ňu tešia rovnako ako na letnú dovolenku. Čas oddychu od práce, vypnutia od všetkých povinností a príležitosť na načerpanie nových síl. Reč je o zimnej dovolenke. Zvažujete, kam sa vyberiete na dovolenku túto zimu? V nasledovných riadkoch vám poradíme.

Dovolenka na Slovensku

Ak patríte k vyznávačom hesla “všade dobre, doma najlepšie”, výber zimnej dovolenky máte už asi jasný. Na Slovensku sa nachádza kopec nádherných miest, ktoré sú na trávenie dovolenky ako stvorené. Ak hľadáte miesto na výbornú lyžovačku, k dispozícii je veľa väčších aj menších zimných stredísk. Medzi najobľúbenejšie pritom patria Jasná Nízke Tatry, Štrbské Pleso, Veľká Rača, Malinô Brdo či Tatranská Lomnica. Vo všetkých nájdete nielen kvalitné zjazdovky so sedačkovými lanovkami, ale aj príležitosti na ďalšie zimné radovánky, ako napríklad adrenalínové dobrodružstvá.

Ak nemáte radi húfy ľudí, pravdepodobne si radšej vyberiete menšie zimné stredisko alebo vsadíte na bežkovanie, pri ktorom si viac užijete prírodu. Medzi najlepšie slovenské lokality na bežkovanie patria Štrbské Pleso a ostatné lokality Vysokých Tatier, Skalka, Chopok, ale aj Slovenský raj či okolie Bratislavy.

A po pobyte vonku dobre padne wellness v horúcej vode. Pre tých, ktorí zimné športy až tak neobľubujú, je tu samozrejme wellness aj bez predchádzajúcej lyžovačky. No kto by odolal horúcej vode či saune v niektorom z našich kúpeľných miest alebo v niektorom z wellness hotelov vo Vysokých či Nízkych Tatrách? Na treskúcu zimu rýchlo zabudnete a užívate si teplo ako v najhorúcejšom lete. A práve to mnohí z nás chcú.

Dovolenka v zahraničí

Chcete počas zimnej dovolenky lyžovať? Alebo naopak utekáte od studenej slovenskej zimy preč a chcete sa vyhrievať niekde na slniečku a kúpať v teplej vode? To je asi základná otázka, ktorú by ste si mali položiť, kým budete uvažovať nad zimnou dovolenkou v zahraničí.

Pre milovníkov lyžovačky je v zahraničí k dispozícii množstvo lyžiarskych stredísk, ktoré vám vo väčšine prípadov umožnia lyžovať aj vtedy, keď na Slovensku po snehu nie je ani stopy. To umožňujú najmä ľadovce v Alpách. Ak túžite po takejto dovolenke, vyberte si z ponuky cestovných kancelárií a strávte zimnú dovolenku lyžovačkou v zahraničí. Medzi najobľúbenejšie destinácie Slovákov patria v tomto prípade najmä nie tak vzdialené strediská v Rakúsku, Taliansku či Francúzsku. Na svoje si v nich prídu nielen pokročilí lyžiari, ale aj tí, ktorí sa so zimnými športami len zoznamujú.

Ak patríte k tým, ktorí radšej utekajú z mrazivého zimného počasia na Slovensku niekam k moru, príjemné podmienky aj v zimnom období nájdete najmä v destináciách, ktoré sú pre nás už tak trochu exotické. Veľa slnka a teplú vodu aj v zimnom období nájdete napríklad v Karibiku, v Afrike alebo na blízkych ostrovoch či na Arabskom polostrove. Čo na tom, že za dovolenkou budete musieť putovať trochu ďalej? Za to množstvo slnka, tepla a novonadobudnutej energie to predsa stojí!

Ako vidíte, svoju zimnú dovolenku môžete stráviť naozaj najrozličnejšími spôsobmi. Všetko závisí do toho, čo máte najradšej a ako hlboko pritom chcete alebo môžete siahnuť do svojho vrecka.

Zdroje:

http://dromedar.zoznam.sk/cl/11166/1593935/Tipy-pre-bezkarov--Toto-su-najlepsie-slovenske-lokality-pre-beh-na-lyziach

https://www.aktuality.sk/clanok/474518/top-10-lyziarskych-stredisk-v-europe/