Ktorá pôžička vám pristane ihneď na účte?

V živote človeka nastanú situácie, kedy potrebuje peniaze ihneď. Keď sa v podobnej situácii ocitnete, mozog začne vyhodnocovať aké sú možnosti: rodina, známy alebo pôžička? Ak sú vám vzťahy sväté a nechcete nič riskovať, rozhodnite sa pre pôžičku. Ktorý typ je ale najrýchlejší?

Hneď vám požičajú kamaráti a rodičia, ale naozaj chcete riskovať vzťahy?

Keď zavoláte rodičom, súrodencom či najlepším kamarátom a poviete im, že ste vo finančnej tiesni, málokto vás odmietne. Ale pozor. Riskujete svoje dobré vzťahy a to za ušetrený úrok naozaj nestojí. Radšej si „vygooglite“ rýchlu online pôžičku, ktorú vybavíte za pár minút a potrebné peniaze vám už aj do hodiny pripíšu na bankový účet. Jedná sa o veľmi jednoduchý spôsob pôžičky, ale vždy si starostlivo prepočítajte podmienky, a zvážte či vypožičané peniaze zvládnete bez problémov splatiť v stanovenom terímne. Ukazujú vám vaše výpočty, že sa budúci mesiac opäť ocitnete v mínuse? Popremýšľajte nad iným riešením!

Skôr ako požiadate o pôžičku, pátrajte

Skôr, než si rýchlu pôžičku zoberiete, preštudujte si všetky dostupné informácie o poskytovateľovi. Skúste sa pozrieť do diskusných fór a nájsť recenzie ľudí, ktorí zdieľajú svoje skúsenosti. Tiež si zistite:

  • Výšku úroku
  • RPMN– ročnú percentuálnu mieru nákladov
  • Termín, do kedy musíte všetko splatiť
  • Aké vás čakajú sankcie, keď sa oneskoríte so splátkou

V prípade, že niektorý z týchto údajov neobjavíte na webových stránkach, neváhajte do spoločnosti zavolať alebo napísať email a spýtať sa. Niekto vám určite poradí. Poskytovatelia rýchlych pôžičiek budú takisto overovať Vašu totožnosť, pravidelný príjem a schopnosť splácať pôžičku načas. Po prečítaní si obchodných podmienok, podpisom vyjadríte Váš súhlas a čakáte. Ale nie dlho, pôjde spravidla o niekoľko minút až hodinu a peniaze máte k dispozícií.