Na čo si dať pozor pri SMS pôžičke

Ocitli ste sa vo finančnej tiesni a kladiete si otázku čo teraz? Kamarátov o pôžičku požiadať nemôžete, rodičia nemajú a v banke to je na dlho. Viete však, že peniaze potrebujete hneď. Riešením môže byť SMS pôžička. Poďte sa spolu s nami pozrieť na výhody a nevýhody tohto typu pôžičiek.

Skôr ako o pôžičku požiadate dôsledne si všetko premyslite

Veľká nevýhoda SMS pôžičiek spočíva v ich rýchlosti. Poviete si: „To je predsa výhoda, alebo že by nie???“. Áno, ale zároveň sa jedná o zradnú záležitosť. Túto pôžičku získate takmer okamžite. A vďaka tomu si ju môžete vziať impulzívne. Nemáte dostatok času si poriadne premyslieť či ju bez problémov dokážete splatiť. A či vám peniaze, ktoré budete musieť vrátiť späť nebudú o mesiac chýbať. Skôr, ako SMS správu odošlete, vezmite do ruky papier a pero, a dôkladne si prepočítajte svoje príjmy a výdaje. Tlačítko „odoslať“ stlačte až vtedy, keď ste si istí, že požičané peniaze dokáže bez problémov vrátiť späť.

Koľko potrebujete požičať?

SMS pôžičky sú špecifické tým, že vďaka nim nezbohatnete o nejakú závratnú čiastku. Väčšinou sa pohybujú rádovo v desiatkach až stovkách eur. To je veľký rozdiel oproti klasickým úverom pri ktorých môžete požiadať až o tisícky eur. Ak sa vám teda pokazilo auto, mobil alebo počítač, SMS pôžička vám preukáže dobrú službu. Aj keď sa jedná o nižšie čiastky, venujte dostatočnú pozornosť tomu, na koľko vás celá pôžička vo finále vyjde. Zaujímať by vás malo:

  • Aké vysoké sú úroky
  • Hodnota RPMN – ročná percentuálna miera nákladov
  • Dokedy musíte pôžičku splatiť
  • Aké sú sankcie pri oneskorení splátok