Najvýhodnejšia pôžička – ako ju spoznáte?

Poznáte to. Potrebujete si požičať peniaze a keď zadáte do vyhľadávača slovné spojenie „najvýhodnejšia pôžička“, neviete sa zorientovať. Je jasné, že každý poskytovateľ pôžičky sa tvári, že jeho podmienky sú voči zákazníkovi najústretovejšie a práve on vám požičia najvýhodnejšie. Ako teda odlíšiť tú naozaj najlepšiu pôžičku?

V prvom rade je treba poznamenať, že najvýhodnejšia pôžička môže pre každého znamenať niečo iné. Každý hľadá inú sumu, vyhovuje mu iný spôsob splácania alebo termín splatnosti. Najvýhodnejšia pôžička je teda taká, ktorá je vám ušitá ako na mieru. Čím flexibilnejšie sú podmienky poskytnutia pôžičky, tým lepšie pre vás.

Existuje niekoľko znakov, ktoré vám na prvý pohľad napovedia, či pôžička bude pre vás výhodná.

Pravidlá si určujte vy

Každý správny poskytovateľ pôžičiek by mal nechať na zákazníkovi, aby si vybral sumu presne podľa svojho gusta a (čo je ešte dôležitejšie) aby si vybral aj čas, na ktorý tieto peniaze potrebuje. Ak natrafíte na poskytovateľa pôžičky, ktorý sa vám snaží nahovoriť, že požičať si môžeme len takúto alebo takúto sumu, obráťte sa inde. Nebudete si predsa požičiavať viac, ako potrebujete, len pre nedostatočne flexibilne nastavené podmienky u jedného z poskytovateľov.

Na peniaze nečakajte

Kompromisy nerobte ani pri čase potrebnom na to, aby vám pôžička pristála na účte. Tí najlepší poskytovatelia pôžičiek sú schopní vám v ideálnom prípade poslať peniaze v čase, ktorý sa meria na minúty. Čakať viacero dní na peniaze je nezmysel, najmä v prípade, ak peniaze potrebujete súrne. Ako sa hovorí, kto rýchlo dáva, dvakrát dáva. Najvýhodnejšia pôžička v tomto ohľade dorazí na váš účet určite ešte v deň, kedy ste ju začali vybavovať.

Za pôžičkou nikam nechoďte

Žijeme v 21. storočí a tento fakt sa, samozrejme, premietol aj do finančných služieb. Nestrácajte čas osobným vybavovaním pôžičky. Nemusíte sa cítiť nepríjemne pred cudzím človekom, že trpíte finančným nedostatkom a požičiavate si peniaze. Najvýhodnejšie pôžičky sa dnes dajú vybaviť online, bez toho, aby ste si na to museli vyhradzovať celé dopoludnie, ktoré môžete stráviť omnoho užitočnejšie.