Porovnajte si pôžičky a získajte tú najvýhodnejšiu

Potrebujete si požičať na nečakaný výdavok vo vašej domácnosti, ako je rozbitý spotrebič, potrebná oprava strechy, prasknutý vodovod alebo nezaplatený krúžok vášho dieťaťa? Ale aká pôžička je pre vás tá najlepšia? Pozrite si naše zhrnutie a dozviete sa to!

Pôžičky od nebankových spoločností

Popularita pôžičiek od nebankových inštitúcií v poslednej dobe rastie. Veľkú obľubu medzi klientmi si tento typ pôžičky získal predovšetkým vďaka jednoduchej a rýchlej on-line dostupnosti.

Nebankové spoločnosti poskytujúce pôžičky majú miernejšie podmienky na žiadateľov o pôžičku, nepožadujú od klientov žiadne ďalšie viazanie sa skrze vedenie bežného účtu či podobne a zaisťujú klientom väčšiu slobodu než niektoré banky.

Oproti bankovým pôžičkám sú vybavené nebankové pôžičky ihneď a prevod peňazí je otázkou chvíle. V minulosti sa nebankové pôžičky nedali považovať za bezpečné, avšak vďaka vzrastajúcej popularite pôžičiek sa ihneď rozšíril počet inštitúcií ponúkajúcich tieto produkty, čo viedlo k obmedzeniu rizika. Pre klientov nevýhodné pôžičky jednoducho nemohli obstáť v konkurencii spoľahlivých spoločností.

Je teda isté, že na nečakaný výdavok pre vás bude najľahšie a najrýchlejšie požičať si od nebankových spoločností ponúkajúcich rýchle úvery. S bankou by ste museli riešiť zbytočné papierovanie.

Ponúkané druhy nebankových pôžičiek

Veritelia dnes ponúkajú pre každého naozaj širokú škálu nebankových pôžičiek. Pozrime sa na tie základné, ktoré by mohli pomôcť aj vám.

Pôžičky bez poplatkov vopred

Tento typ pôžičky je dnes už veľmi častý. V takom prípade nie je klient nútený zaplatiť čiastku za poplatky pred vybavením pôžičky a zmenšuje sa tak riziko, že bude podvedený. U nerenomovaných nebankových spoločností totiž v minulosti bohužiaľ často dochádzalo k zrušeniu komunikácie s klientom po zaplatení poplatku pred uzavretím pôžičky.

Náhľad do registra dlžníkov

Ako už názov napovedá, pokiaľ si požičiate väčšiu sumu peňazí, veriteľ si vás bude chcieť  skontrolovať v registri dlžníkov, prípadne bude vyžadovať ručenie druhej osoby či vaším majetkom. Ide o štandardný postup pri zariaďovaní úveru, s ktorým treba vo väčšine prípadov počítať.

Existujú však aj cesty, ako sa týmto povinnostiam vyhnúť, a to sú nebankové úvery, ktorých nároky na veriteľov sú nižšie. V takom prípade potom však počítajte s vyššími úrokmi, ktoré budete musieť splatiť.

Nebanková pôžička bez zálohy

Pre klientov, ktorí žiadajú o požičanie väčšieho množstva peňazí, je potom obľúbená nebanková pôžička bez zálohy. Klient pri tomto type pôžičky nemusí ručiť svojím majetkom, čo umožňuje požičať si peniaze aj ľuďom, ktorí nedisponujú pre banky lukratívnym majetkom, a pre klientov, ktorí týmto majetkom disponujú znižuje riziko, že v prípade neschopnosti splácania prídu o svoj majetok.

Overujte si, od koho si požičiavate

Hoci sa na trhu už nenachádza také množstvo inštitúcií, ktorým by šlo o zisk nadobudnutý skrze podvedeného zákazníka, pre klienta je stále dôležité byť opatrný a preveriť si skúsenosti doterajších klientov nebankových spoločností.

Nahliadnite teda do rôznych porovnávačov pôžičiek a úverov, kde nájdete aj hodnotenia a recenzie od iných užívateľov. Všimnite si, že v mnohých porovnávačoch figuruje Pôžičkomat na predných priečkach obľúbenosti. Niet divu, ponúkame veľmi kvalitné služby a naša prvá pôžička je celkom zdarma. Vyskúšajte ju tiež!

Prečitajte si tiež: