Pôžička online ihneď na účet. Existujú nejaké riziká?

Pôžička online, ihneď, rýchla, jednoduchá, dostupná… Znie to lákavo. O to lákavejšie, ak vás v banke už odmietli. Je však naozaj všetko zlato, čo sa blyští?

Pôžička online ihneď na účet je produktom, ktorý nájdete prevažne u nebankových spoločností. Moderná doba však navštívila aj chladné budovy bánk a online si môžete požičať už aj od nich. Výhodou pravdepodobne je, že v prípade banky sa nemusíte strachovať.

Banka vás neokradne, nepodvedie, neoklame. To je síce pravda, ale takisto vás banka môže aj veľmi rýchlo odmietnuť. A pomoc tak musíte hľadať práve u nebankoviek. Je to teda bezpečné?

Reálne. Sú všetky online nebankovky bezpečné?

Závisí od toho, na stránku akej nebankovky zablúdite. I keď je pravda, že v posledných rokoch národná banka začala oveľa prísnejšie dozerať na poskytovateľov nebankových pôžičiek, a tak sa dá povedať, že už aj nebankovky by mali byť úplne bezpečné.

Dôkazom ich korektnosti a vašej bezpečnosti je licencia od národnej banky na poskytovanie pôžičiek. Tá musí byť na stránke spomenutá. Ak tam je, nemáte sa čoho báť.

V prospech vami vybranej nebankovky takisto hovorí aj jej dlhšie pôsobenie na trhu, prípadne aj v zahraničí, možnosť vzájomnej komunikácie a tiež SSL protokol na jej stránke, ktorý sa stará o zabezpečenie vašich údajov. Ten vyzerá asi takto: https://napriklad.eu.

Bezpečnejšie a menej bezpečne

Pokiaľ ide o bezpečnosť, môžeme povedať, že najrizikovejším spôsobom požičiavania si, sú pôzičky od súkromných osôb. Samozrejme, nie každý je hneď podvodník. Tvrdenie dôveruj, ale preveruj tu však platí viac ako vo vzťahu s Casanovom.

Na druhej strane jednoznačne najbezpečnejšie sú stabilné banky a korektné, overené nebankovky. Ak ste zamestnaní, s pravidelným príjmom, nie ste na materskej dovolenke, dôchodca, študent a nie ste zapísaní v registri dlžníkov, banka by vám mala vyhovieť.

V prípade však, že spadáte do jednej z vymenovaných kategórií, vystáť si radu v banke je pre vás pravdepodobne celkom zbytočné. A pomoc od banky nečakajte ani online. Aj tam si vás „preklepne“.

Ak sa tak stane, skúste si pozrieť, ako fungujú naše jednoduché online pôžičky ihneď na účet. Na našej stránke nájdete všetko, čo svedčí v prospech našej korektnosti.