Pôžička pred výplatou – aké skrýva riziká?

Môže sa to stať každému – zistíte, že máte nedostatok financií. Obtelefonujete zopár priateľov, skúsite mamičku, potom so stiahnutým hrdlom aj otca, ale nič. Nikto vám nepožičia, pretože nikto nemá peniaze nazvyš. Čo teraz? Riešením môže byť pôžička pred výplatou. Ale nie je to nebezpečné? Aké to má riziká? A aké musíte spĺňať podmienky?

V akých prípadoch si vziať pôžičku

Brať si pôžičku na kúpu dovolenky, vianočné darčeky alebo najnovší model mobilného telefónu je číry nezmysel. Život nám z času na čas pripraví také udalosti, ktoré sa bez pôžičky nezaobídu. Jednou z takých udalostí je strata zamestnania jedného z partnerov. Výpadok jedného príjmu v rodinnom rozpočte je nemilá vec a peniaze na úhradu nájmu, elektriku a vodu skrátka niekde nájsť musíte. Do finančnej krízy vás môže dostať aj pokazený počítač. Ak váš počítač slúži len ako zdroj zábavy, pár mesiacov sa bez neho zaobídete, dokiaľ si našetríte potrebnú čiastku na nový. Ale úplne iná situácia nastáva vtedy, keď počítač slúži ako nástroj Vašej práce a obživy, vtedy bez neho jednoducho fungovať nemôžete.

Aj rýchle pôžičky majú svoje výhody

Teraz sa na pôžičky pred výplatou pozrieme ešte z iného uhla pohľadu. Povieme si aké výhody tento typ pôžičky prináša. Medzi najväčšie plusy tejto pôžičky patrí rýchlosť a jednoduchosť. O pôžičku si požiadate online, zaregistrujete sa, odošlete žiadosť a počkáte na schválenie. Celý proces netrvá dlhšie ako 20 minút.

Medzi ďalšie výhody patrí určitý nezáujem poskytovateľa o vašu osobu, prečo ste sa do finančnej krízy dostali a ani to, či sa za vás niekto zaručí. Napríklad Půjčkomat.cz požaduje len doloženie dokladu totožnosti, ktorým preukáže, že ste občan SR, máte viac ako 18 rokov, a aktuálne neriešite omeškanie splácania úveru u iných spoločností.

Ku každej novej pôžičke pred výplatou pristupujte rozumne a vždy si dôkladne premyslite, či ju zvládnete bez problémov splatiť vo vopred stanovenom termíne. Zistite všetky potrebné informácie a určite sa nebojte zavolať na zákaznícku linku a spýtať sa na všetko, čo ste nenašli na webových stránkach. Pamätajte si, že neznalosť pravidiel neospravedlňuje a riaďte sa týmto heslom v živote aj pri požičiavaní peňazí.