Rýchlejšie a rýchlejšie: V čom sa líšia rýchle pôžičky?

Potrebujete peniaze a nemáte čas čakať kým vám banka schváli pôžičku? Práve pre vás sú tu rýchle pôžičky. Prečítajte si, ktorá rýchla pôžička bude pre vás tou najlepšou voľbou.

Mikropôžička, rýchla pôžička, fínska pôžička – ako to teda je?

Stretnúť sa môžete aj s označením pôžička pred výplatou alebo SMS pôžička. Všetky názvy označujú sektor nebankových rýchlych pôžičiek, o ktoré si požiadate online (pri SMS pôžičkách môžete o pôžičku požiadať prostredníctvom krátkej textovej správy, teda SMS).

Všímajte si RPMN

Jednotliví poskytovatelia pôžičiek sa líšia svojou serióznosťou. Nemusíme si nič nahovárať, pravda je taká, že oblasť nebankových pôžičiek sa nepýši práve najlepšou povesťou. Aj rýchlu pôžičku by ste si teda mali vyberať dôsledne a dať si pozor na to, aby ste boli o podmienkach pôžičky dobre informovaný. Pôžičkomat vo svojej kalkulačke vždy uvádza aj hodnotu RPMN, teda ročnú percentuálnu mieru nákladov, a tak si pri vybranej čiastke ľahko overíte, koľko peňazí vás pôžička bude reálne stáť, a či ju budete schopný splácať.

Tak isto sa vždy dozviete dátum, dokedy je potrebné mať pôžičku splatenú – v súčasnej dobe si môžete splácanie pôžičky rozplánovať na 31dní, čo patrí k najdlhším dobám medzi poskytovateľmi rýchlych pôžičiek na Slovensku. Ak si teda požičiavate peniaze, pretože ste ste pred výplatou a potrebujete ich, máte istotu, že pred splatením pôžičky minimálne 1 výplatu dostanete a pôžičku ľahko splatíte.

Aké ďalšie výhody vám poskytuje Pôžičkomat?

  • sami si zvolíte, akú čiastku si naozaj potrebujete požičať
  • pôžičku si môžete vziať kedykoľvek, aj cez víkend či dokonca na Nový rok.
  • Požičiavajte si peniaze od férového poskytovateľa a vyriešte nepríjemnú finančnú situáciu rýchlo a elegantne. Požičiavajte si s rozumom a využite výhody, ktoré vám rýchle pôžičky poskytujú.