Sú nebankové pôžičky, ktoré máte ihneď na účte, bezpečné?

Potrebujete pôžičku. Odmietla vás banka. Nemáte bohatých priateľov či rodinu. Bojíte sa obrátiť na nebankové pôžičky? Nemusíte. Nie každá nebanková pôžička je rovnaká.

Je pravda, že niektorí ľudia sa nebankových pôžičiek obávajú. Strachu sa však dá veľmi ľahko zbaviť. Celkom stačí, ak si o vami vybranej nebankovej spoločnosti alebo inej finančnej inštitúcii čo-to zistíte.

Veľká trojka, ktorá sa stará o vašu bezpečnosť

Ak si chcete byť spoločnosťou, od ktorej si požičiavate peniaze, naozaj istí, zamerajte sa na nasledovné:

1. Ako dlho už finančná inštitúcia pôsobí na našom trhu?
Slovné spojenie „kvalitu preverí až čas“ v prípade nebankových pôžičiek treba brať vážne. Nedajte sa hneď nahovoriť spoločnosťou, ktorá vás láka na nízky úrok, odloženie splátok či iné návnady. Najprv si zistite, ako dlho vlastne funguje.

2. Čo hovoria ostatní?
V dnešnej dobe často počúvame, aby sme sa nestarali o názory iných. Tu to však vonkoncom neplatí. Predtým, ako si od niekoho požičiate, strávte chvíľku na internete a zistite si, čo hovoria ľudia, ktorí už majú s danou spoločnosťou skúsenosti. Nepodceňujte referencie.

3. Viete, čo je to SSL a ako je pre vás dôležité?
SSL (Secure Sockets Layer) je najvyužívanejším protokolom slúžiacim na zabezpečenie vašich osobných údajov. To, že ho daná internetová stránka má, spoznáte podľa toho, že jej adresa obsahuje navyše písmeno s. Teda pre príklad: https://atakdalej.eu. SSL certifikát by mal byť na každom portáli zaoberajúcom sa pôžičkami už samozrejmosťou.

Je ešte niečo, na čo si mám dávať pozor?

Je jasné, že prvé, čo si každý z nás všimne, je výška úveru. Samozrejme, je to pre vás, pokiaľ ide o splácanie, asi to najpodstatnejšie. Okrem toho si však na danom portáli určite nájdite aj sídlo firmy, cenník a všeobecné obchodné podmienky. V prípade, že tam tieto informácie nenájdete, radšej prehodnoťte váš zámer požičať si od danej spoločnosti.

Môžete mi poradiť konkrétnu spoločnosť?

Môžeme. V prípade, že nemáte čas preverovať si každý jeden portál, skúste sa pozrieť, čo má pre vás Pôžičkomat. Všetky spomenuté bezpečnostné parametre spĺňa a je už len na vás, či vás zaujme aj ich ponuka pôžičiek.