Tipy na aplikácie na spravovanie peňazí

Vlastníte smartfón? Chcete mať svoje financie pod kontrolou? Potom môžete využiť šikovné mobilné aplikácie, ktoré vám spravovanie osobných financií zjednodušia a spríjemnia. Môžete tak dostať svoje úspory pod kontrolu.

Mobilné aplikácie skvele nahradia aj klasické internetové a mobilné bankovníctvo. Používateľom prinesú dokonalý prehľad nielen o svojich, ale aj o väčších rodinných príjmoch.

Prečo používať aplikácie určené na správu osobných financií na smartfóne?

Mnohí z vás môžu namietať, že najlepší je starý dobrý obálkový systém. Samozrejme, každé riešenie má svoje plusy aj mínusy. Prečo teda aplikácie na správu osobných financií na smartfóne používať?

  • Všetko je pohromade na jednom mieste
  • Zadávanie príjmov/platieb priamo v teréne
  • Tvorba zaujímavých grafov
  • Jednoduché, intuitívne a vždy poruke

Aké aplikácie teda odporúčame?

Wallet

Ide pravdepodobne o najpoužívanejšiu a celkovo najobľúbenejšiu aplikáciu na správu osobných financií. Stiahnuť si ju môžete celkom zdarma, vnútri aplikácie sú však ponúkané spoplatnené tarify.

Na individuálne používanie si bohato vystačíte aj s tarifom Free, ktorý podporuje pridanie až dvoch účtov, obsahuje moduly Dlhy, Nákupné lístky a Záruky. Okrem toho môžete pridať neobmedzený počet záznamov.

Spendee

S českou aplikáciou Spendee môže byť správa osobných financií ľahká, prehľadná a komplexná. Aplikácia umožňuje sledovať príjmy a výdaje, je jednoduchá a po grafickej stránke veľmi vydarená. Umožňuje filtrovať výdaje podľa kategórií a zistiť tak, na čo najviac utrácate.

Spendee je možné prepojiť priamo s bankovými účtami. V Českej republike sa dá napojiť na 9 bánk, pričom používateľ si môže prepojiť neobmedzený počet účtov aj bánk. V neposlednej rade aplikácia ponúka aj praktické rady týkajúce sa financií.

Aj Spendee je zdarma, zaplatíte len za využívanie prémiových funkcií.

Money Lover

S aplikáciou Money Lover môžete mať pod kontrolou bežný účet, sporiaci účet aj hotovosť. Vďaka takzvaným peňaženkám si financie roztriedite do jednotlivých účtov. K zapisovaným transakciám jednoducho doplníte čiastku, priradíte kategóriu a napíšete poznámku. Navyše ju môžete prepojiť s konkrétnou osobou a pridať odfotenú účtenku.

S Money Lover môžete spravovať aj dlhy, plánovať úspory a nastavovať rozpočty. Mobilná aplikácia okrem iného ponúka aj hŕbu pomocných nástrojov. Všetko zobrazí v prehľadných grafoch, nájde vám najbližší bankomat, spočíta úrokovú sadzbu a prepočíta čiastku medzi rôznymi menami.

Základná verzia Money Lover je zdarma, avšak pokročilé funkcie v aplikácii sú spoplatnené.

Dostaňte svoje financie pod kontrolu

S mobilnými aplikáciami vás začne správa financií dokonca aj baviť. A keď zistíte, že vám na niečo chýbajú peniaze, sme ochotní vám kedykoľvek pomôcť!


Prečítajte si aj: